Zdrowa żywność

Zdrowa żywność to zbawienie dla naszych organizmów, która dostarcza odpowiednich wartości odżywczych potrzebnych do zdrowego funkcjonowania. W dobie, gdzie większość jedzenia jest sztucznie ulepszana — bio żywność jest niszowym produktem, a wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z jej zdrowotnych efektów. Co to jest zdrowa żywność i jakie sklepy ze zdrową żywnością są warte Twojej uwagi? Sprawdź!

Pokaż filtry i kategorie

Wyświetlanie 1–15 z 4181 wyników

Pokaż filtry i kategorie

Wyświetlanie 1–15 z 4181 wyników

Zdrowa żywność — naturalna i ekologiczna żywność w Biomarkecik.pl

 

W dzisiejszych czasach, gdzie producenci żywności chcąc przedłużyć jej żywotność, dodają coraz więcej konserwantów lub polepszaczy smaku, by zwabić do siebie coraz więcej konsumentów. Jednak warto się zatrzymać i zastanowić się: jaki to ma wpływ na nasze zdrowie. Nikt nie chce przecież w pełni świadomie karmić swojego ciała chemikaliami, gdzie w składzie produktów codziennego użytkowania można wyczytać same „E” lub inne konserwanty o dziwnych nazwach. Konserwanty mogą wywołać nieprzyjemne skutki uboczne w ciele, np. biegunki, zaparcia, owrzodzenia jelit czy żołądka, reakcje alergiczne i wiele innych.  Producentom żywności zależy na długim terminie przydatności, a także na lepszym smaku — takie zabiegi sprawiają, że klienci chętniej wybierają ich produkty. Jednak czy warto tak szafować swoim zdrowiem? Taka ilość konserwantów nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie, a co gorsza nie wiemy jaki skutek będzie w przyszłości z ich stosowania. 

Ekologiczna żywność zapewnia odpowiednie wartości odżywcze oraz wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie. Sklep ze zdrową żywnością pozwoli Ci na wybór odpowiedniej naturalnej żywności. W Biomarkecik.pl wybór eko żywności  jest ogromny nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojego pupila. Zaskoczy Cię wybór pośród tysiąca produktów bio żywności, m.in. kasze, słodycze, przyprawy, karma dla kota czy psa, herbaty, przekąski, napoje i soki i wiele, wiele innych zdrowych produktów. Pamiętaj, masz wybór i nie musisz kupować produktów pełnych konserwantów. Skorzystaj i zrób zakupy zdrowiej i ekologicznej żywności w biomarkecik.pl.

Co to jest zdrowa żywność?

Zdrowa żywność to naturalne produktu stworzone ekologicznymi metodami bez dodatków konserwantów i polepszaczy smaków.  Podczas etapu uprawy zbóż i innych roślin nie stosuje się sztucznych nawozów oraz pestycydów, a zwierzęta hodowane są w sposób swobodny tzw. wolny wybieg. Te metody zapewniają, że produkty są ekologiczne i zdrowe, a kontrahent może cieszyć się smakiem i nie bać się skutków ubocznych, które mogą wystąpić — spożywając niezdrową, pełną konserwantów żywność. 

Producenci ekologicznej żywności starają się, by ich produkty spełniały wszystkie wymagania i były łatwe do zlokalizowania dla potencjalnych klientów. Każda bio żywność oznaczona jest specjalnym logiem, by klient miał świadomość, że dany produkt spełnia wymagania regulowane  rozporządzeniem Rady w Unii Europejskiej. Jednak nie każda zdrowa żywność  posiada certyfikowane logo,  by upewnić się, czy dany produkt jest zdrowy, wystarczy przeczytać jego skład.

Dlaczego warto kupować zdrową żywność?

Eko żywność wyróżnia się od produktów wytworzonych w sposób konwencjonalny swoją naturalnością oraz wysoką zawartością witamin i substancji odżywczych. W zdrowej żywności nie znajdziesz konserwantów, sztucznych barwników czy też przeciwutleniaczy i substancji stabilizujących. Kupując produkty z certyfikatem bio żywności masz pewność, że zostały one wyhodowane lub uprawione w ekologicznych gospodarstwach, które nie znajdują się w pobliżu fabryk czy też innych zakładów, które przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. 

Kolejną zaletą kupowania zdrowej żywności jest to, że w ten sposób dbamy o nasze środowisko: zwierzęta nie są karmione antybiotykami, a zboża nie rosną dzięki sztucznym nawozom. Dzięki temu mięso nie jest przerośnięte i ma wszystkie walory smakowe, a zboże czy inne warzywa zachowują wszystkie walory odżywcze i całą paletę witamin. Spożywanie ekologicznej żywności przyczynia się do poprawy samopoczucia i wpływa pozytywnie na zdrowie. 

Zdrowa dieta z naturalną żywnością

W obecnych czasach żyjemy w bardzo dużym pośpiechu i często nie mamy czasu na gotowanie w domu. Fast food był zbawieniem właśnie dla zabieganych ludzi, ale niestety skutki uboczne spożywania tego typu rodzaju żywności okazały się bezwzględne: chorobliwa otyłość, problemy z krążeniem, sercem, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Na szczęście w odpowiednim czasie zorientowaliśmy się, jak ważna dla nas jest zdrowa dieta oparta na naturalnej żywności. 

Wiele programów w telewizji (i nie tylko) promuje zdrową dietę ucząc jak wiele dań w krótkim czasie można przygotować stosując eko żywność. Nie trzeba spędzać całego dnia w kuchni, by jeść zdrowo. Zbilansowana, zdrowa dieta poprawia samopoczucie, pozwala schudnąć, dostarczyć do organizmu wielu witamin, a dzięki temu nasze zdrowie się polepszy. Bio żywność można zakupić w stacjonarnych marketach ze zdrową żywnością, a także w internetowych sklepach. 

Zdrowa dieta powinna się opierać na spożywaniu takich produktów, jak: owoce i warzywa, chude mięso, jaja, pieczywo i makarony pełnoziarniste, ryby, kasze, ryż oraz zdrowe tłuszcze. Wszystkie te produkty znajdziesz w sklepach ze zdrową żywnością.

Zdrowa żywność — zamienniki ulubionych produktów

Zdrowa żywność to nie tylko owoce i warzywa czy mięsa — producenci ekologicznej żywności każdego dnia starają się rozszerzyć swój asortyment. 

Oprócz szerokiego wyboru kasz, makaronów czy ryżu znajdziesz w sklepach ze zdrową żywnością również przekąski i słodycze. Możesz zamienić swój ulubiony baton czy słoną przekąsek na lepszą i zdrowszą wersję, a smak będzie równie dobry.  

Wiele produktów słodzonych jest cukrem, niestety nie jest on dobry dla wszystkich (np. cukrzyków), a spożywany w dużej ilości uzależnienia. Alternatywą dla cukru jest agar, który jest pochodzenia roślinnego. Możesz wykorzystać go do pieczenia ciast. Do wyboru masz również szeroki wybór przypraw, które uprawiane są na ekologicznych gospodarstwach. 

Producenci ekologicznej żywności nie dbają tylko o ludzi i środowisko ich otaczające, ale myślą również o domowych pupilach: psach i kotach. Dla nich  również znajdziesz alternatywę karmy komercyjnej w postaci zdrowej, ekologicznej i zbilansowanej karmy. 

Nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych produktów czy dań — wystarczy, że zamienisz je na eko żywność.