Bakalie i suszone owoce

Suszone owoce, takie jak morele czy figi to jeden z fundamentów zdrowej i zbilansowanej diety. Mają one mało cukru, a wiele wartości odżywczych, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w naszym modelu odżywiania. Czym kierować się przy wyborze?

Pokaż filtry i kategorie

Wyświetlanie 1–15 z 132 wyników

Pokaż filtry i kategorie

Wyświetlanie 1–15 z 132 wyników

Dlaczego warto jeść suszone owoce?

Suszone owoce to bogactwo witamin i ważnych dla naszego zdrowia składników odżywczych. Co więcej, nowoczesne formy suszenia owoców, na przykład liofilizowanie, sprawia, że nie tracą one swoich wartości odżywczych. 

Suszone owoce, na przykład figi, jabłka czy daktyle, są także składowymi wielu cenionych diet, na przykład tych na utratę nadprogramowych kilogramów czy diety, która ma na celu ustabilizować poziom cukru we krwi u osób zagrożonych chorobami dziedzicznymi.

Czy suszone owoce są zdrowe?

Tak, zdecydowanie. W ich składzie odnajdziemy wiele ważnych dla naszego ciała substancji odżywczych. To także cenne źródło błonnika oraz kwasów foliowych, dzięki którym nasz układ pokarmowy będzie pracować o wiele lepiej. Wybrane suszone owoce pomagają też osobom chorującym na przykład na IBS. Zdecydowanie warto je jeść jak najczęściej.

Suszone owoce – właściwości

Na pewno trzeba wskazać na to, że zdrowe owoce suszone przez długi czas zachowują swoje pozytywne właściwości zdrowotne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zjeść na przykład suszone daktyle z dużą zawartością błonnika w środku zimy, kiedy trudno o świeże owoce z naszych rodzimych sadów.

Suszone owoce są kopalnią błonnika oraz korzystnych dla naszego zdrowia witamin z wielu różnych grup. Niektóre mają sporo witaminy C, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie diety w budowaniu odporności przed sezonem jesienno-zimowym, kiedy zagraża nam wiele różnych infekcji.

Zdrowe suszone owoce świetnie sprawdzą się w wielu różnych modelach odżywiania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podjadać sobie na przykład suszone jabłka prosto z opakowania. Można jednak wykorzystać je w zdrowych deserach, włączyć do musli, a nawet na ich bazie stworzyć zdrowe ciasto, które będzie miało bardzo małą ilość kalorii, a przez to świetnie sprawdzi się u osób, które właśnie są na diecie.

Zdrowe owoce to także bomba witaminowa, która pomoże nam uzupełnić brakujące minerały po dużym wysiłku fizycznym, na przykład po siłowni lub wielogodzinnym intensywnym marszu w górach. Dietetycy są zgodni: posiłek potreningowy odgrywa ogromne znaczenie i musi być bogaty w wartościowe składniki.

Dlaczego warto zakupić suszone owoce w Biomarkecik.pl?

Trzeba rozpocząć tu od odpowiedzi na jedno kluczowe pytanie: czy suszone owoce są zdrowe? Tak, zdecydowanie. Chwilę później powinniśmy jednak zadać sobie kolejne, równie ważne pytanie: czy wszystkie owoce suszone są dobre dla naszego zdrowia?

Niestety, ale nie. Na rynku można kupić wiele owoców, które są sztucznie zacukrzane, czyli zwiększa się w nich ilość cukru, by smakowały one nieco lepiej. Skutkuje to tym, że niczego nieświadomy klient kupuje taki produkt w nadziei, że będzie jadł zdrowo, a nagle okazuje się, że ilość cukru, a więc i kalorii, jest ogromna. To najczęstszy błąd.

Kupując zdrowe owoce suszone w Biomarkecik.pl zyskujecie gwarancję produktów najwyższej jakości, czyli takich, które pochodzą od zaufanych producentów, którzy przykładają ogromną wagę do składu produktu, bo to on jest przecież najważniejszy i może zaważyć na tym, czy na przykład suszone śliwki wyjdą nam na zdrowie, czy – wręcz przeciwnie – szkodzą naszej codziennej diecie.