Napoje roślinne

Napoje roślinne

Jeśli masz uczulenie na laktozę, lub na przykład borykasz się ze stanami zapalnymi jelit, to napoje roślinne są dla Ciebie idealne. Oczywiście, wiele korzyści zdrowotnych wyciągną z nich także osoby w pełni zdrowe. O czym warto pamiętać przed zakupem?

Pokaż filtry i kategorie

Wyświetlanie 1–15 z 68 wyników

Pokaż filtry i kategorie

Wyświetlanie 1–15 z 68 wyników

Czym są napoje roślinne?

 

Najprościej rzecz ujmując, są to napoje powstałe ze zdrowych roślin. Najczęściej spotykamy się z napojami migdałowymi, orkiszowymi, sojowymi, kokosowymi, gryczanymi oraz powstałymi na bazie ryżu. Z roku na rok liczba roślin, z których pozyskuje się takie napoje rośnie, co wynika z coraz większego zapotrzebowania na nie.

 

Dlaczego warto pić mleka i napoje roślinne?

 

Przede wszystkim ze względu na bogate właściwości zdrowotne. To świetne źródło białka oraz wielu cennych substancji odżywczych, które pomogą nam funkcjonować lepiej. Można też znaleźć w nich wiele przyjaznego dla naszego organizmu błonnika, który wpływa na wiele procesów zachodzących w organizmie.

 

Ogromną wartością dodaną takich napojów jest ich znikome oddziaływanie alergiczne. Są one w pełni wolne od laktozy, dzięki czemu mogą je pić na przykład osoby, które są uczulone na tradycyjne mleko lub po prostu gorzej je przyswajają. To ogromna wartość dodana tego typu produktów.

 

Napoje roślinne – właściwości

 

Na pewno warto docenić ich właściwości odżywcze. Odnajdziemy w nich nie tylko dużo białka, ale i błonnika oraz witamin i minerałów, które optymalizują funkcjonowanie naszego układu pokarmowego. Często zdarza się, że dietetycy polecają napoje roślinne osobom, które chcą schudnąć, a jednocześnie obawiają się o zbyt małą podaż witamin.

 

Wynika to z tego, że napoje tego typu są o wiele mniej kaloryczne od tradycyjnego mleka. Są też lepiej przyswajane przez organizm (lekkostrawne), a także o wiele lepiej radzą sobie z gaszeniem pragnienia. Można łączyć je też z wieloma smacznymi daniami, na przykład z musli, czy płatkami śniadaniowymi.

 

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zdrowe, pożywne napoje roślinne wykorzystać jako bazę do wielu zdrowych napojów, na przykład smoothie, lub by wzbogacać nimi na przykład soki domowej roboty, z owoców zbieranych wprost na naszym ogródku lub działce.

 

Mleko roślinne jako alternatywa dla krowiego mleka

 

Ewolucja nie przystosowała ludzi do spożywania mleka przez cały czas. Jesteśmy raczej zaprogramowani w taki sposób, by pić je w okresie niemowlęctwa, kiedy – jak niemal wszystkie ssaki – jesteśmy karmieni piersią.

 

Ogromny postęp cywilizacyjny, jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich kilkuset lat zmienił nasze nawyki żywieniowe. Codziennie jemy posiłki, które w dużej mierze powstają na mleku. W sezonie letnim można wskazać na przykład na lody, czy galaretki z bitą śmietaną. Lista produktów „wywodzących się” z mleka jest zresztą o wiele dłuższa.

 

Niestety, ale spora część osób dorosłych płaci za ten model odżywiania bardzo wysoką cenę. Naukowcy uważają, że istnieje spora korelacja między florą bakteryjną, a spożywaniem mleka przez osoby dorosłe oraz alergiami pokarmowymi. W praktyce skutkuje to tym, że coraz więcej osób musi zrezygnować z przetworów mlecznych, bo to prosta droga do zapalenia jelit czy IBS (zespołu jelita drażliwego).

 

Skoro musimy usunąć z diety mleko, to powinniśmy zaproponować naszemu organizmowi sensowną alternatywę. Dlaczego? Kluczową rolę odgrywa tu odpowiednio wysoka podaż substancji odżywczych: wybranych grup witamin, wapnia czy błonnika. Zwłaszcza przy tym ostatnim warto zatrzymać się na dłuższą chwilę.

 

Błonnik reguluje funkcjonowanie naszych jelit i stabilizuje ich motorykę. Zbyt mała ilość błonnika w diecie to prosta droga do bolesnych zaparć i wzdęć. Błonnik zwiększa też stopień wchłaniania wielu ważnych dla naszego organizmu minerałów. Mleko roślinne z dużą zawartością błonnika sprawdzi się u osób, które walczą z nierównym rytmem wypróżnień lub drażliwością jelit.

 

Rodzaje napojów roślinnych

 

Na rynku można odnaleźć kilka różnych grup produktów tego typu. Stale rośnie popularność napojów bazujących na orkiszu, który jest bardzo delikatny, łatwo przyswajalny nawet przez osoby, które mają na przykład wyjałowiona florę bakteryjną po długiej antybiotykoterapii lub walczą z przerostem flory bakteryjnej.

 

Zawsze warto zapatrywać się też na pyszne mleko ryżowe i kokosowe. Bardzo dobrze nawadniają one organizm. Nie brakuje też napojów roślinnych powstałych na bazie soi czy nawet napojów gryczanych. To kolejna sensowna alternatywa, którą warto przetestować, by znaleźć ten rodzaj mleka, który smakuje nam najbardziej.

 

Dlaczego warto kupić napój roślinny w Biomarkecik.pl?

 

Ponieważ stawiamy na produkty o najlepszym składzie. W naszej ofercie znajdują się napoje roślinne, które są sprawdzone, wyprodukowane przez liczące się na rynku firmy, które na pierwszym miejscu zawsze stawiają dobro klienta.

 

Wyróżnia nas kompleksowa obsługa zamówień, a także szybki czas realizacji przesyłek. Dzięki wsparciu naszego zespołu będziesz mógł cieszyć się swoimi ulubionymi napojami roślinnymi szybko, a na dodatek kupisz je w przystępnej, atrakcyjnej cenie. Zdecydowanie warto nam zaufać.